78252

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


(217.117.217.146) --- 6. 11. 2014

Bavíme se dvou záležitostech. Příbalová informace přiložená k Varidolu a Nařízení o způsobu použití. Stejně tak postupuje lékař, když předepisuje lék. Také rozepíše dobu a množství jaké má člověk použít.
Je tam sice všobecná informace o použití od 1.října do 15.dubna, ale to je zřejmě kvůli tomu, že to je období kdy včelstva nenosí med.
Byl bych opatrný s názorem, že použít do jara 5x atd. Ono to 3x je pravděpodobně podloženo výzkumem a tím, aby do včelstev bylo zanášeno minimální množství léčiva, které je ještě účinné a tím eliminace reziduí, které v každém případě z léčiva jsou přecházejí do vosku. Ono je to přece jenom složitější než jednoduché uvažování. 2 kapky nic nejsou, ale rezidua jsou i z těch dvou kapek. Ke sběru zimní měli toto, navrhl někdo jakým nejjednodušším způsobem zjistit stav varoázy po léčení. Všechno to je mnohem a mnohem složitější než se jeví.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 65064


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
KaJi (194.12.35.199) --- 6. 11. 2014
Re:

Ke sběru zimní měli toto, navrhl někdo jakým nejjednodušším způsobem zjistit stav varoázy po léčení. Všechno to je mnohem a mnohem složitější než se jeví.


----------------

To asi jo, po loňských skvělých výsledcích zimní měli by jsme měli být v létě i nyní v naprosté pohodě.

Nebo:
Všechno to je mnohem a mnohem složitější než se jeví.

Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 65066


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu