78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- (e-mailem) --- 5. 11. 2014
Re:
Zřejmě se aerosol usadí na povrchu chomáče a jelikož včely mění svoji místo v chomáči tak léčivo zanesou dovnitř ale nemám důvod to zkoumat tak jako nezkoumám proč aspirin tlumí bolest MĚ STAČÍ PRO BĚŽNÝ ŽIVOT VĚDĚT, ŽE TO TAK JE.
pEPAN
---------- Původní zpráva ---------- Od: KaJi <e-mail/=/nezadan> Komu: Včelařský mailing list <vcely/=/v.or.cz> Datum: 5. 11. 2014 17:22:32 Předmět: Re:
"Tento včelař to umí a oproti jiným co jen opakují to co slyšeli prováděl hodně pokusů, počítal roztoče a zkoušel. Navíc má pár zkoušek z fyziky a proto nechápe proč všichni papouškují tvrzení, která nikdo nikdy neověřil. A nemají fyzkální opodstatnění. :-) Třeba to že aerosol proniká do chomáče. Proč by to proboha dělal lépe jak kouř, když částice aeroslu jsou mnohokrát větší jak molekuly amitrázu rozptýlené do prostoru - viz příspěvek o hodně níže o 25000000000000000000 molekulách vzniklých spálením varidolu na pásku.
Karel"
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 65052
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - KaJi (194.12.35.199) --- 5. 11. 2014
Re:
Asi jo Pepane, proto padají roztoči i týden po aplikaci, zatímco po fumigaci jen max. jeden den.
Ale přesto se pořád traduje to o pronikání a další neodůvodněná tvrzení.
Ale poslední zimy máme problém právě proto že je teplý podzim a zima a dá se tedy bez problémů s teplotou fumigovat normálně celou zimu, protože teploty nad nulou byly celé zimy.
Ale i když byly mrazy tak dobrý včelař vystihne rozvolnění chomáček které se koná i za mrazů, stačí když po vánocích přijde obleva.
POkud jsou úly na slunci, tak bývají v zimě snad i prolety - to snad nikdo nepopírá, a to se snad chomáč rozvolní aby byla fumigace účinná - takže podstatné je dovolit včelaři aby měl lahvičku s Varidoleme doma a neposílat ji kolovat s důvěrníkem z ruky do ruky.
Takže ještě jednou - proč by nešlo v zimě dvakrát fumigovat a jednou aerosolovat, nebo jen 3x fumigovat?
Oč je fumigace s plodem v říjnu a listopadu účinější jak fumigace o proletech v zimě bez plodu?
Karel
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 65055
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Klikněte sem pro nápovědu