78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- R. Pol�ek (85.71.180.241) --- 28. 10. 2014
Hořící pásek Re:
V zadovácích už od začátku dávám pro fumigaci poslední rámek prázdný. Pokud se nedával, byl problém v tom, že okýnko občas šlo až na doraz a potom pásek blízko studeného skla zhasínal Anebo tam bylo jasně vidět v okolí knotu na studeném skle sraženou kapalinu , určitě i s léčivem. Ale tehdy to bylo skoro jedno, protože roztoči ještě skoro nebyli.
V nástavcích mám na strůpku silonovou síťovinu nebo někdy igelit a v obojím hořící pásek spolehlivě udělá díru. Proto nad hořící pásek už hodně let dávám vložku z tenké dřevěné destičky nebo tetrapacku a podobně.
Co se týká plástu, pokud se hřebík zapíchne do místa, kde v plástu nejsou zásoby, teplem z pásku se buňky poškodí téměř vždy.
Jinak už jsem se mnohokrát divil, jak je z hlediska vzniku požáru ten pásek spolehlivý. Každý rok se fumiguje dohromady tak asi miliónkrát a zatím jsem po těch pomalu 30 letech nikdy neslyšel ani o jednom požáru úlu způsobem knotem z fumigace. přitom jsou v úlu hodně hořlavé látky, vosk, dřevo, občas i papír .....
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 64998
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu