78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- Honza (89.176.136.169) --- 28. 9. 2014
Re: Fumigace
V sobotu jsem se zúčastnil Včelařské výstavy na Černé Louce v Ostravě. Bylo tam několik přenášek o včelařství, mimo jiné i o Varoáze. Varoáza se člení do 3 typů A,B,C. U Varoázy typu A včelstvo přežije i 3 tis. roztočů. U Vatoázy typu C nepřežije 600 roztočů. Včelstva s Varoázou typu B a C obsahuji navíc viry případně i Nosemu. Bylo tam hovořeno o kontrole roztočů v úle pomoci ultra jemného práškového cukru. Důležité kriterium: Pokud se najde ve včelstvu jen jedna včela s deformaci křídel, je nutno okamžitě přeléčit, nejlépe s dlouhodobými nosiči KM 2 x 15 dnů. Bylo doporučeno zakrmovat začátkem července a izolovat matku na 18 dnů. Průměrný úhyn včelstev v ČR během zimy 2013/2014 byl 6,6 %. V následujícím zimním období se předpokládají úhyny dvounásobné. Místy budou větší nebo menší. Nebylo doporučováno fumigovat do 10.10., protože v této době je ještě hodně plodu a fumigace je málo účinná. Byl někdo na této výstavě? H.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 64753
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu