78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- gupa (93.92.52.23) --- 15. 8. 2014
Re: Med výrazně chutná po včelím vosku
1) V podstatě je ve směrnici EU je med definován podle získávání jako odstředěný, lisovaný, med plástový a med s plástečky medu. U lisovaného, což je tento případ, nesmí včelí lásty obsahovat včelí plod. Teplota se většinou řídí pravidlem kolik a jak dlouho. Já takový med v podstatě také nabízím,zákazníci si o chválí, ale jeho jen okrajově tz. málo.
2) V medu bylo vyšší procento vody, minimálně bych upozornil včelaře a popsal co se stalo. Měl by uznat, že se to mohlo stát a dá si příště pozor na zralost medu. Pokud by se hádal že to není možné, asi bych od takového člověk příště med nebral. Nemělo by se to stávat.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 64649
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu