78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- (e-mailem) --- 20. 1. 2014
Re: ZajĂmavost k moru vÄ?elĂho plodu
já myslím, že příčina je jinde. V přírodě roj žije na jednom místě cca 5 roků pak se zrojí a prostor opustí . na řadu pak přichází očistný proces pomocí myší, molice, bakterií atd. Kdežto u včelaře je ten úl v plné permanenci 20 a více let. Není pak divu, že i přes všemožnou péči o něj se to stane V přírodě také včelstva nežijí pár decimetrů od sebe, takže zásadní roli tu hraje vzdálenostní bariéra.
pepan
---------- Původní zpráva ---------- Od: Marie <hruska.trag/=/email.cz> Datum: 20. 1. 2014 Předmět: Zajímavost k moru včelího plodu
"Zdravím, mám jeden dobrý nápad ohledně k infekční nemoci včel - k včelímu moru. Vím že když se nakazí včelstvo v úle tak jse musí i hned po zjištění zlikvidovat. Dozvěděla jsem se ze včelařské literatury, že selen ovlivňuje délku života včel. Divoce žijíci včelstva netrpí žádným morem včelího plodu, a mám takový pocit že právě selen by mohl vést k léku pro včely. Myslím že všichni včelaři kteří nechcou přihlížet a čekat až se příjde na lék na včelí mor a přihlížet jak včely umírají jen k vůli moru. Tak nemyslet jen na škůdce a parazity které už známe ale víc jse zaměřit na genetiku rostlin. To je jen nápad."
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 63496
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - M�raH. (94.127.128.127) --- 20. 1. 2014
Re: ZajĂmavost k moru vÄ?elĂho plodu
Roj sice dutinu opustí,ale zůstává plod a matečníky z kerých se vylíhne nová pokračovatelka rodu,samozřejmě po zdárném oplození.potom včelstvo pokračuje!
já myslím, že příčina je jinde. V přírodě roj žije na jednom místě cca 5
roků pak se zrojí a prostor opustí . na řadu pak přichází očistný proces
pomocí myší, molice, bakterií atd.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 63501
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu