78251

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Pol�ek (85.71.180.241) --- 21. 11. 2013
Re: Dokrmení včelstev

Chyba podle mně byla udělána už v červenci srpnu, kdy odhaduji, že i přes snůšku některé včely měly nedostatek sladiny pro výchovu zimní generace a bylym tak na zimní krmení slabé. Když pominu oslabení způsobené varoázou. Při srpnových a zářijových nízkých nočních teplotách nedokázaly potom udržet v těch vewlkoobjemových krmítkách dostetčně vysokou teplotu cukru, aby ho včely odebíraly. Po cca 3 - 4 dnech se neodebraný roztok zkazil a bylo hotovo.

Smysluplné vidím 3 kroky.

1 Když bude jasno, teplo a teplý jižní vzduch, prohlídka a uspořádání včelstev. termín tak do prosince do začátku skutečných trvalých mrazů.
2. vyrobit či zadat výrobu rámů pro usnandnění podněcování včelstev co nejdřív v předjaří medocukrovým těstem.
3. Modlit se, aby počasí v zimě bylo takové, aby včelky spotřebovaly co nejméně zásob a skutečné předjaří, kdy už je možné bez následků podněcovat medocukrovým těstem , přišlo brzo.

K bodu 1. je třeba identifikovat včelstva, které mají zásob dost a do kterých není třeba zasahovat - které se i geneticky nejspíš hodí na další množení.
U ostatních včelstev je třeba oddělit ty vhodné pro přezimování, kde je třeba minimálně přeházet plásty,vybrat z "dráhy" zimního chumáče plásty s málo zásobmi vybrané podzimním plodováním a nahradit je plásty z krajů úlu s více zásobami.
od včelstev, která jsou už pro přezimování příliš slabá nebo úplně bez zásob, ty je třeba zrušit a jejich zásoby použít k doplnění zásob ostatních včelstev.

Co se týká krmení pozde na podzim, pro inspiraci uvádím :
http://www.vcelarskenoviny.cz/vcelarska-praxe/29-pozdni-krmeni-vcelstev.html

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 62857


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu