78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- Pavel Holub (178.248.56.32) --- 15. 10. 2013
Re: Léčení
"""""""Jasně, že když je v prosinci nad 10°C dá se fumigovat, ale je to celkem nejisté i když některé zimy to tak bylo. K pronikání aerosolu do chomáče včel. Byly dělány exaktní srovnávací zkoušky obou způsobů a aerosol se prokázal jako účinnější. Oba způsoby mají své klady a zápory. Ale moje zkušenost je, když se aerosol použije v prosinci je po roztočích, protože ve včelstvech již není zavíčkovaný plod."""""
Jasně, že je aerosol účinnější, než fumigace. O to se nikdo nepře. KaJi psal, že se neprokázalo, že aerosol lépe proniká do chumáče. To je o něčem jiném.
Aerosol je morbidní impregnací úlu amitrazem. V létě si tam dovolíme dát pár namočených dřívek a za tři týdny vyndáme, aby nebyl problém. Aerosolem impregnujeme vše, dílo, včely, rámky a nástavky, a to tam zůstane pěkně dlouho. Proto je ta účinnost tak dobrá, ale za jakou cenu. V tom jsme světoví.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 62612
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu