78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- (e-mailem) --- 17. 9. 2013
Re: ZajĂmavĂ˝ Ă??lÄ?Ä˝nek ?
dodatek Věci znalý včelař ví, že létavky přinesený nektar ukládají v plodišti, kde jej přebírají mladušky a teprv přepracovávají na med. Následně pak ukládají nad plod. jde naprosto o přirozený proces. Zrovna to samé se děje pak i s rozškrábanými zásobami v plodišti.
pepan
---------- Původní zpráva ---------- Od: Potužník Václav <vpkt/=/centrum.cz> Datum: 17. 9. 2013 Předmět: Re: Zajímavý Ä?lĂĽnek ?
"Ještě pár slov k převěšování plodu. Plod je vázán na buňku jak známo 21 dnů. Jediný způsob jak se může přemístit je, že jej včelař vezme a dá někam jinam. Sirup ze zimního krmení, stejně jako nektar z nárazové snůšky přenesou včely bez včelařova přičinění. A že to dokážou rychle, o tom ať nikdo nepochybuje. Pokud potřebují místo pro plod a nejsou to nějaké rojilky, mám zkušenost, že zvládnou 10 kg za noc. Pravda, zavíčkované zásoby
budou přenášet pomaleji. A ještě něco k pančování medu. Vůbec nezávidím lidem v laboratoři, když najdou něco v medu, co tam nepatří a pak hledají co to je. Například nějaké barvivo. Co napsat do výsledku? Vašek"
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 62354
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Klikněte sem pro nápovědu