78290

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


KaJi (88.101.45.181) --- 11. 5. 2013
Re: KVETE Ĺ?EPKA

JosPro:
...Prvni cekala s kladenim na otepleni,ta druha ignorovala pocasi,ocky vysilala vcely na prolet pri kazdem otepleni na par minut a plodovala nehlede na delku zimy.(stanoviste v zime plne slunce)...

----
Taky mi to tak vychází, i když je ještě brzy vyhodnocovat.

Vloni jsem musel z důvodu převozu množit, v několika plemenáčích se mi to lépe stěhovalo než v komínu nástavků. Ve svazence jsem je ještě rozdělil protože se tam nemohli vejít. Pak nastal výpadek snůšky a dost se na některých podepsalo že jsem na ně neměl čas /dovolená/ a byly ponechány sobě při neobvyklém výpadku snůšky.

Takže jsem dost nedorostlých oddělků zazimoval pokusně v plemenáčích na 6r 45*30. V průměru jsou lepší jak ostatní včely, spíše mají vyrovnanou sílu. U kmenových je velký rozptyl od velmi dobrých až po většinu slabších. Vzhledem k tomu že řepka začala žloutnout a u nás je hlavní snůška později, tak se mi to začíná líbit. Uvažuji o 8r plemenáčích 45*30. Aby se do toho vešly a na jaře nebyxly omezeny prostorem jako letos na jaře.
A jako letos zimovat stranou ostatních na sluníčku nabouchané k sobě jak garsonky v paneláku v několika patrech.

Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 61292


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu