78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- (e-mailem) --- 28. 4. 2013
Re: Martin H.
Směšuje s tím pravidlem 40 dnů dva různé systémy chovu. Tohle platilo hlavně pro zimování ve zúžených včelstvech na zimu. My dnes zimujeme silná včelstva, právě kvůli jarním snůškám a tak eliminujeme toto pravidlo na minimum. Pro letošní rok spíše vidím zatím problém s doposud velmi nízkou spotřebou zimních zásob. ale příchod chladnějšího počasí by to mohl toto však napravit.
pepan
---------- Původní zpráva ---------- Od: emilkamilka <e-mail/=/nezadan> Datum: 28. 4. 2013 Předmět: Martin H.
"Takže Martinovi dávám za pravdu,on jediný to napsal tak,jak to s našima včelama vypadá.Samozřejmě,že jsou i letos po zimě některé včely silné,odhadnuto asi 1/3. Jinak u nás ještě řepka nekvete,bude asi k 10 květnu.Jinak kvetou již třešně / od květu třešně za 40 dnů bude snůška / to v minulosti bylo pravidlo,jenže již od té doby se mnohé změnilo. Do 3 dnů rozkvetou všechny ovocné stromy a do týdne dokvetou,bude to rychlé,příroda se zdržela,musí to dohonit.Pampeliška taktéž má zpoždění a bude konkurovat řepce,pozdě,ale přece. Jarního medu bude méně,ať si říká kdo chce co chce,včely ponejvíce po té dlouhé zimě jsou slabší,na ovoc.stromech a poté na řepce sesílí doufejme,že budeme mít alespoň třeba tu malinu a možná i trochu lesního medu.Kdo více let včelaří,ví že mnohdy včely i překvapí i kdybychom to už vůbec nečekali."
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 61207
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Aleš Molčík (89.24.16.128) --- 28. 4. 2013
Re: Martin H.
Ještě se nestalo, aby věci nějak nedopadly, jinak souhlasím s panem Vojtou včely už nosí a mají navíc i pro mě. Ti co jsou ve větší nadmořské výšce se také dočkají. To že jsou některé slabší nevadí, medu bude možná od nich méně, ale zase nebudou mít sklony rojit se. Letos jsem dopřál včelám víc prostoru než v minulých letech, tak uvidím jak se s tím holky poperou.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 61210
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - R. Pol�ek (85.71.180.241) --- 28. 4. 2013
Re: Martin H.
"Směšuje s tím pravidlem 40 dnů dva různé systémy chovu.
Tohle platilo hlavně pro zimování ve zúžených včelstvech na zimu.
My dnes zimujeme silná včelstva, právě kvůli jarním snůškám a tak
eliminujeme toto pravidlo na minimum."
Platí to stále. Nejedná se ale o snůšku za 40 dní, ale o vytáčení medu.
A má to smysl hlavně pro toho včelaře, který manipuluje s jednotlivými plásty, takže hlavně pro malé včelaře s pár úly.
Pravidlo říká, že jaké je množství plodu a včel, takové bude množství medu v úlu za těch 40 dnů. Když snůška se dá čekat za takových 20 dnů. Zavíčkovaný plod a částečně vylíhlé včely budou za těch cca 20 dnů létavky a malé larvičky budou za těch cca 20 dnů včely zpracovávající v ůlu sladinu.
Letos jaké bylo množství včel a plodu v úlech okolo 10 dubna, takové množství medu bude z řepky v úlech okolo 15 - 20 května.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 61209
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu