76771

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Aleš Molčík (89.24.13.160) --- 24. 4. 2013
Re: přemísťování nástavků

Cílem přehazování nástavků je dostat plod pod strůpek kde je více tepla, lépe se vyvíjí a včely nevydají tolik energie na udržení teplotní pohody.
Přehození nástavků je možné jen za předpokladu, že v tom horním nástavku jsou jen zásoby, pokud by tam byl plod, který by se přehozením dostal úplně dolů, tak buď tento plod včely opustí, přesunou se nahoru a plod zahyne a žádné sílení do snůšky se nekoná. A nebo včely zůstanou na plodu dole, větší pravděpodobnost, a musí vynaložit větší díl energie na udržení tepla pro plod a to většinou nese i omezení plodové plochy, takže opět je vývoj podtržen zásahem včelaře.
Někdy neudělat nic je lepší, než se snažit včelám "pomoci" je dost včelařů co se přehazováním nástavků spálilo. Také patřím mezi tyto včelaře z dob kdy jsem začínal a zkoušel metody.
V této době je možné odebrat neobsednuté rámky s díle a nahradit je rámky s mezistěnami nebo bez mezistěn na stavební rámek apod. a klidně včely rozšířit o další podsazený nástavek pro případ, že se rozjedou víc než by včelař očekával.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 61158


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu