78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- Jan Cervenka --- 1. 6. 2004
Re: medomed na el. pohon
Dne pá 28. května 2004 22:46 Radim Poláąek napsal(a): > 50 - 80 wattový motorek je pro pohon i malého medometu vyuľit na maximum. > Proto při normálních otáčkách medometu musí běľet na optimální otáčky, to
Dobry den,
vim ze toto neni elektro konference, ale snad to tu uz nekdo resil.
Po predchozich nezdarech s motorkem ze steracu jsem si poridil dynamo. Mam celkem 2. ,ale nevim presne jak je zapojit jako motor. 1. je z skoda MB 1000 (udajne), ten ma na sobe dva konektory oznacene M a D a dale kostru jako - . Pokud zapojim - na - a + na D a soucasne + "skrtam" o M , dochazi k buzeni a dynamo se zacina tocit. Takze asi bud sehnat schema zapojeni buzeni (radeji bych elektronicky, uz jsem uvazoval o mechanickem napr. o prerusovaci z blinkru), nebo mozna existuje nejake provedeni regulace otacek pres buzeni.
2. je, z wartburka, ale tam jsem neprisel na to, jak se spousti, to ma na sobe na svorkovnici 2 svorky, ktere mezi sebou pouze mirne jiskri - ale mozna je rozbite.
Jestli nekdo mate zkusenosti s premenou dynama na motor , tak se prosim ozvete, v diskuzi, ktera se tu vedla koncem unora tusim nekdo psal, ze mu to tak funguje. jeden navod byl take ve vcelarstvi 3/04, ale u mne to nefungovalo ( jak jsem psal, nemam tam + a - , ale M a D ).
Honza
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 6065
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu