78214

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Pol�ek (85.71.180.241) --- 1. 3. 2013
Re: SPAD V ZIMNÍ MĚLI

" celá Praha má od vetreiny nařízeno plošné ošetření , nátěr plodu. "
Už jsem to tady psal před nějak měsícem. Nejrychleji se vyšlechtí roztoči na odolnost proti léčivu tehdy, když jich po ošetření přežije tak 1 - 2 - 3 ve včelstvu. A furt je lepší natírat plod na jaře než potom kvůli vysokému spadu nacpat na měsíc do včelstva Gabony a tak do nich nacpat toho léčiva mnohonásobně víc.

Neboli včelaři, kteří mají ve spadu víc než dva a méně než tři roztoče ve včelstvu a proto jsou v klidu a nenatírají plod, budou podle mně na takových 85 - 90 % na podzim vymetat prázdné úly. Těch zbylých 10 - 15 % je buď dodatečný spad mrtvých roztočů v nízkonástavkových úlech při oblevě nebo intenzívní léčení kyselinou mravenčí během léta.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 60640


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu