78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- (e-mailem) --- 18. 2. 2013
Re: Re: Re: TĚŝbingenska smeska
Já se osobně snažil odpovědět na na tu část otázky kdy Josef obvinil své kolegy dědky, že bez dotace to dělat nebudou, Má pravdu nebudou, takových akcí jsme zažili již nespočet a nic to nezměnilo. ty dotace na to nemají žádný vliv, Nýbrž jejich zkušenost ano. Druhým aspektem je vlastně na co je určena ta směska. Tato směs je z letniček, ale i ty které jsem popsal byly také dlážděny dobrými úmysly. Na včelí hospodářství to pak má vliv, jen když budeme rozlohu počítat na hektary a ne na metry. Jestli pak tím osévá nějaký protipovodňový val, tak to také je špatné. Ten aby plnil svou funkci dobře, musí jeho těleso být spojeno pevným a nerozrušovaným drnem.
pepan
---------- Původní zpráva ---------- Od: vcelka1978/=/centrum.cz Datum: 18. 2. 2013 Předmět: Re: Re: TĹŻbingenska smeska
"
Skus se podívat na to z jiné stránky setím nepůvodních rostlin do krajiny pokud nezajistíme další činnost může nadělat víc škody jak užitku. Takových příkladů máme nespočet. Př. Tam kde jsem vidíval porosty blatouchů je dnes netykavka žláznatá Místo porostu česneku medvědího tam dnes vidím netýkavku žlutou. Lesy jsou dne zamořeny akátem severoamerickým, protože jeho dřevo dnes nikdo nevyužívá. Zrovna tak negativní důsledky nese i ochranářská praxe před léty zakázali třebas jednomu pánovi vyrábět košťata z janovce protože se stal chráněný. Po 10 letech, kdy se na tom úhoru přestal janovec řezat tam místo janovce je jen šípek a černý bez. Je třeba proto dbát o udržení celého rázu krajiny a nějakých pár kilo nějakého osiva na nic nemá podstatný vliv a to ani na ty tvoje včely. -------------------------------- Pepane, těším se na zlatý věk ,až tyto medařky v krajině splevelí a v medárně místo měsíce, strávím měsíce čtyři. Lesíky a větrolamy budou plné svazenky, měsíčku a pohanky, remízky a náspy obrostou brutnákem ,chrpou, černuchou a slézem a jezédákům v pšenici poroste po krk vysoká komonice. Po Číně se staneme druhou největší velmocí v produkci pylu načeš si v ČSV vyhrnou rukávy a zařídí dotace na pylochyty Už aby to bylo, zatím snůšce napomohu tak ,že osadím v pásech 3 ha svazenky, komonice etc. pro včelaře ekohypisáky, kteří budou raději dumat nad tím jestli svazenka zaplevelí krajinu nebo ne. T.P "
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 60504
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - JosPr (217.77.165.49) --- 18. 2. 2013
Re: Re: Re: TĚŝbingenska smeska
Pepane,ten val je samo kameni,v zivote tam drn nebyl,jenom koprivy a koprivy,mimo kousku,kde jsem zasel hadinec.Vetsinu roku je tam tak sucho,ze tam uschly i jivy a dokonce neznicitelna skumpa ocetna.Ale svazence to nevadi,je nizsi,min rozvetvena,ale je tam modry pas.Az se na podzim budete nudit,prijedte juknout na cesna kolik vcel taha pyl z hloupych 1500m2 a jak nadherne modre pylove desky dokazi vcelstva ulozit pod sebe do spodniho nastavku(tam kde zimuju na 3 VN)....JosPr
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 60518
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - R. Pol�ek (85.71.180.241) --- 18. 2. 2013
Re: Re: Re: TĚŝbingenska smeska
"Pepane,ten val je samo kameni,v zivote tam drn nebyl,jenom koprivy a koprivy,mimo kousku,kde jsem zasel hadinec.Vetsinu roku je tam tak sucho,ze tam uschly i jivy a dokonce neznicitelna skumpa ocetna"
Když je tam kamení a sucho, tak by se tam mohlo dařit komonici bílé nebo i lékařské. Akorát se musí zasít ve správný čas, asi nejspíš poházet semena tak v srpnu a září, aby přes vlhké zimní měsíce dokázaly rostlinky dotáhnout kořeny až dolů do vlhka. Zaseta na jaře by to asi ani komonice nestihla. To byl asi taky problém těch uschlých vrb jív.
.
Já jinak u nás pro včely rozšiřuji lopuch, dává hlavně pyl v podletí. Akorát se musí respektovat, že je to dvouletá rostlina, co kvete až druhý rok. A že vyžaduje vlhčí stanoviště s trochu holou půdou. Semena se dají snadno sbírat v pozdním podletí a na podzim. Lopuch asi taky pomáhá ptákům, protože jeho semeny se často krmí.
A potom na vlhčí místa časně na jaře rozšiřuji oddenky divoký maliník.
A nově připravuji k šíření komonici.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 60521
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - JosPr (217.77.165.46) --- 18. 2. 2013
Re: Re: Re: TĚŝbingenska smeska
Komonici mame nasetou na pozemku asi 200x100 uz peknych par let.Roste na plose byvale obalovny,kde se po demontazi zarizeni rozhrnuly zbytky sterku,drti a pisku,a dari se ji tam vyborne.Bohuzel ma pozemek noveho majitele,ktery se jej pokousel oplotit(do tydne byl plot ukraden),ale doslo k pokaceni a vytrhani kolem stovky jiv a francouzskych jiv,coz pro vceli pastvu je rana jako hrom.Nastesti mu komonice nevadi,jenom ulozil penize.JosPr
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 60523
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu