78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- Kapoun (212.96.187.90) --- 7. 10. 2012
Re: vyvareni vosku vyvyjecem pary
I já používám sluneční tavidlo vlastní výroby na 3 rámky B položené na drátěném králičím pletivu nad plechem. Za sluneční den to stihnu i 5x, takže těch mých celkových cca 120 plástů za rok klidně zvládnu. Vost stéká do vaničky v tavidle a vybírám ho příští ráno již ztuhlý. Trochu problém mám s konečným čištěním rámků. Zkoušel jsem je vyvařovat v kotli, ale zůstal jsem u mechanického čištění. Mohu se zeptat jak to děláte Vy pane Turčáni?
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 58927
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - A.Turčáni (94.229.32.130) --- 7. 10. 2012
Re: vyvareni vosku vyvyjecem pary
Zkoušel jsem je vyvařovat v kotli, ale zůstal jsem u mechanického čištění. Mohu se zeptat jak to děláte Vy pane Turčáni?
Pane Kapoun tak ako vy, ale keď skončím s tavením plástov, vyváram ich vo vriacej vode so SAVOM, čiže ich zároveň dezinfikujem. Tie ktoré zodpovedajú danému stavu si ponechám pre nalepenie medzistien. Aj po tomto vyvarení rámik aj bol, ale každý drôtik musím oškrabať nožom, je to veľmi dôležité, lebo včely znečistenú medzistenu včely vyhrýzajú a už nespoja. Je to parádna robota, možno keby som mal pripravené latky, možno by to bolo rýchlejšie, ale potrebujem vtiahnuť drôtiky, no všetko má svoju prioritu.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 58933
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - A.Turčáni (94.229.32.130) --- 7. 10. 2012
Re: vyvareni vosku vyvyjecem pary
Děkuji za informaci. Já povolené drátky "napínám" zvlňovačem, čímž se také trochu očistí.K.
Drôtiky napínam zvlňovačom i ja, ale faktom zostáva, že vynaložená práca s čistením drôtikov v rámiku sa vypláca. Drôtiky by bolo možné stierať cvosk hneď ako ich vyberáme z horúceho kúpeľa flanelovou handričkou, ale to by sme museli pri taj práci mať ešte zodpovedného pomocníka. myslím si, že najlepším by bola manželka. Zostatky na rámikoch oškrabať.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 58937
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu