78697
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
Zběžné zobrazeníPodrobné zobrazení
| - Aleš Molčík (89.24.55.2) --- 16. 9. 2012
Re:
On je to už takový folklor, dělit chemii užívanou ve včelařství proti VD na těžkou a lehkou. Celé mi to spíš přijde jako snaha o zastrašení s podtextem "tamhle ty neposlouchejte mi jsme ti hodní".
Když jsem byl na zem. škole tak nás učily, že kyselina mravenčí jde použít ve včelařství jako dezinfekce a ochrana proti zavíječi na uskladněném díle. Naskládá se komín z nástavků a do horního nástavku se do talíře nebo skleněné misky naleje kyselina a výpary dezinfikují a likvidují zavíječe. V návodu od formidolu je také napsáno o působení na nosemu a zvápenatění plodu, kyselina dezinfikuje a zabíjí mikroorganismy v úlu.
Takže chce-li kdokoliv řešit, že Varidol nebo Gabon je škodlivější než KM měl by to zdůvodnit. Včelaři by s kyselinou měly umět pracovat z důvodu, že na ni není rezistence a ani nemůže být a to je jediný důvod. Nějaký přirozený chov v tom nevidím důvod, to co je přirozené už v tom medu je, to co dodáme je navíc.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 58673
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - gusto (195.168.248.224) --- 16. 9. 2012
Re:
mna najviac pobaví argument,že kyselina mravčia je prirodzene obsiahnutá v mede,tak že je to super eko bio liečivo..keď som sa jedného takého včelára spýtal,že ci aj fruktóza a glukóza,ktorá je tiež prirodzene obsiahnutá v mede) sa može do medu dodávat napr.z kukuričných a iných sirupov,tak len začal bezmocne habkať :-) Ja zatial neliečim kyselinou,niesom jej odporca,ale nechápem tú eufóriu u niektorých včelárov..včelám dáva viac zabrať ako fluvalinát,či amitraz..aj keď nezanecháva škodlive rezíduá ako vyššie spomenuté látky..
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 58674
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Klikněte sem pro nápovědu