78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- R. Pol�ek (85.71.180.241) --- 12. 8. 2012
Re: gabon
Co se týká potahování gabonů propolisem, podle mně je s tím víceméně počítáno. Účinné látky patří do skupiny pyrethroidů a ty by měly mít dobrou afinitu k tukům a pryskyřicím. Tudíž nějakou slabou vrstvičku propolisu by ty účinné látky měly překonat a kontakt i s rozumně opropolisovaných gabonem by měl být účinný. Přirozeně občasné oškrábání propolisu intenzitu uvolňování léčiva určitě zvýší.
Jinak je to poměrně složitý fyzikální děj, kdy tuhou nebo polotuhou látkou difunduje jiná látka. Hnací silou je potom rozdíl koncentrací té látky uvnitř Gabonu a v propolisu. Možná dokonce i probíhá hromadění účinné látky ve slabé vrstvičce na povrchu propolisu, pokud účinná látka se tam chová jako povrchově aktivní , potom by tam v tom figurovaly i nějaké síly kolem povrchového napětí.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 58212
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu