78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- B.Tichý (90.181.142.51) --- 11. 8. 2012
Re: gabon
Stížnosti na nízkou účinnost Gabonu spočívají právě na špatném vložení do včelstva a neprovedené kontrole během měsíce vložení. Cena pásku po dotaci je tak nízká, že je zcela zbytečné je schovávat na příští rok i přesto ,že účinnou látku ještě obsahují.
Nepravda je v tom, že včely upatlané jedem vytírají buňky a proto roztoči hynou. To by byl ten nejhorší způsob ošetřování včelstev - následná kobtaminace vosku a medu. Víčka zavíčkovaného plodu jsou pro roztoče jedovatá a po opuštění buňky se spolu se včelou dostávaji do prostředí které je usmrtí a kontaminovaná víčka padají na dno jako měl a více neznehodnocují vosk tak jak by to bylo při nátěru vnitřků buněk. Pochopitelně také Gabon usmrcuje staré i mladé roztoče. Nevím, proč by měli staří roztoči hynout stářím a mladí jedem z Gabonu. Místo filozofofání by bylo vhodné si přečíst Návod - je umístěn na sránkách VÚVč.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 58210
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu