78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- KaJi (88.101.45.181) --- 9. 8. 2012
Re: gabon
jistě fungují normálně. když jsou dobře uzavřeny. kdyby nefungovaly rozttoči by nepadly I když jejich hlavní účel není pozabíjet staré roztoče ti umírají stářím ale zabránit vývoji na nových včelách To pak poznáš až v zimně podle mrtvolek na dně úlu..
Pepan
----------
Dodneska jsme si myslel, že mají otrávit staré i mladé roztoče mimo plod aby nemohli staří i mladí dál zalézat pod víčka a množit se.
Slyšel jsem, že renomovaný odborník od výrobce radil, že prý i použitý Gabon se dá sklem nebo cidlinou oškrábat od propolisu a vosku a svoji funkci splní.
Používám v případě nouze staré(prošlé) Gabony, protože zavedený systém je dodává, pokud, tak někdy v srpnu.
Podle mě účinkují stejně. Účinná látka prý není napuštěná do dřeva, ale gabonovaná dýha je potažená nějakým polymerem s látkou a to se otěrem dostává do úlu. Takže stárnutí probíhá asi pomalu.
Karel
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 58197
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - (e-mailem) --- 9. 8. 2012
Re: gabon
Včely krmičky se o gabon otírají a zanáší tak účinnou látku do buněk. kde se pak nedokáže VD zdárně rozvíjet. Právě proto musí být umístěn v plodovém hnízdě. Všade jinde umýstěný, je vůbec škoda práce a účinek je mizerný.
Pepan
> ------------ Původní zpráva ------------ > Od: KaJi <e-mail/=/nezadan> > Předmět: Re: gabon > Datum: 09.8.2012 17:19:14 > ---------------------------------------- > jistě fungují normálně. když jsou dobře uzavřeny. kdyby nefungovaly > rozttoči by nepadly I když jejich hlavní účel není pozabíjet staré roztoče > ti umírají stářím ale zabránit vývoji na nových včelách To pak poznáš až v > zimně podle mrtvolek na dně úlu.. > > Pepan > ---------- > Dodneska jsme si myslel, že mají otrávit staré i mladé roztoče mimo plod > aby nemohli staří i mladí dál zalézat pod víčka a množit se. > > Slyšel jsem, že renomovaný odborník od výrobce radil, že prý i použitý > Gabon se dá sklem nebo cidlinou oškrábat od propolisu a vosku a svoji > funkci splní. > > Používám v případě nouze staré(prošlé) Gabony, protože zavedený systém je > dodává, pokud, tak někdy v srpnu. > Podle mě účinkují stejně. Účinná látka prý není napuštěná do dřeva, ale > gabonovaná dýha je potažená nějakým polymerem s látkou a to se otěrem > dostává do úlu. Takže stárnutí probíhá asi pomalu. > > Karel > > >
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 58198
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu