78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- ali a miri (217.197.33.122) --- 19. 7. 2012
Varidol červenec - srpen
Co říkate na fumigaci varidolem v červenci, nebo v srpnu povytočení medu. Podle mě by to roztoče na včelách zahubilo a ty v zavíčkovaných buňkách to nezasáhne, tudíž by neměla vznikat rezistence. Fumigací by došlo k odlehčení od roztočů pro nastupující zimní generaci včel. Gabon se u nás nepodává už tři roky. Kyselinu nechci používat, neboť mi po ní rezaví sítované dna úlu. Loni jsem měl první spad po léčení v listopadu přes 100 roztočů, zdá se mi to hodně a chtěl bych včelám trochu pomoc.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 58039
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Jan Cervenka (e-mailem) --- 19. 7. 2012
Re: Varidol červenec - srpen
Dne Thursday 19 of July 2012 16:16:48 ali a miri napsal(a):
> nepodává už tři roky. Kyselinu nechci používat, neboť mi po ní rezaví > sítované dna úlu. Loni jsem měl první spad po léčení v listopadu přes 100 > roztočů, zdá se mi to hodně a chtěl bych včelám trochu pomoc.
Taky jsem mel az do lonska obavy z kyseliny - az tak, ze uz nebylo mit o co obavy.
--
S pozdravem
Jan Cervenka
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 58041
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Klikněte sem pro nápovědu