78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- Miroslav Jakuą --- 20. 3. 2002
Aktualita o dovozu zboľí ľivočiąného původu z Číny
Předkládám Vám malou aktualitku. Nevím, ale myslím si, že v tomto případě jde i o med. Zdroj: EKOLIST (www.ekolist.cz)
PRAHA (ČIA) - Česká republika nemusí zakazovat dovoz potravin živočišného původu z Číny, neboť stávající veterinární opatření vylučují riziko importu závadných potravin. Informoval o tom dnes ústřední ředitel Státní veterinární správy ČR (SVS) Josef Holejšovský. "Nikdy jsme na rozdíl od Evropské unie (EU) neuvolnili dovozy čínské drůbeže, jak to udělala Evropská komise v loňském roce. Tehdy totiž uvolnila pro dovoz dva čínské kantony, ale ČR tak neučinila," konstatoval Holejšovský. Z Číny do ČR je také podle jeho údajů dlouhodobě zakázán dovoz hovězího a vepřového masa z důvodu možného zavlečení slintavky a kulhavky. "Čínským kolegům to zdůvodňujeme tím, že od nich nedostáváme pravidelná hlášení. Čína navíc není členem Mezinárodního úřadu pro nákazy (OIE), takže ani tomuto úřadu zprávy o své veterinární situaci neposílá," uvedl Holejšovský.
"Pokud se tedy uskutečňují dovozy zboží živočišného původu z Číny, tak jedině na základě námi stanovených veterinárních podmínek pro dovoz. V současné době je možné za stanovených podmínek dovážet mořské ryby zpracované na moři, nikoli na pevnině, a též králičí maso, pochopitelně certifikované jako odpovídající našim normám," řekl Holejšovský.
K totálnímu zákazu potravin živočišného původu z Číny přistoupila Evropská komise, obdobně reagovalo také Maďarsko. V drůbežím mase reexportovaném z Číny byl totiž údajně zjištěn chloramfenikol, podobně jako tomu bylo nedávno v krevetách a krmivech z nich.
Miroslav Jakuš
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 577
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Klikněte sem pro nápovědu