78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
Zběžné zobrazeníPodrobné zobrazení
- Radek HubaÄ? (e-mailem) --- 15. 6. 2012
Re: Re: Re: nastavkove vcelareni
Nevím, co Ti připomíná včelaření s mednou komorou, ale s ní zkušenosti pár let sbírám, letos ji mám ve všech cca 20 včelstvech. Vřele doporučuji včely neožebračit, používejte jí, tak jak Leoš popisuje. Bál jsem se rojení a to se nejak nedostavuje....Pokud si pamatuji, tak v týdnu od 21.-26.5. si mnoho lidí stěžovalo , že není snůška, já měl +11kg za těch 6 dní.. Dokud jsem komoru neužíval taky u mě pořád snůška nebyla.....U nás v nížině mám letos první pokles na váze -3kg za dobu 3.-8.6. Od 20.4. váha pouze rostla. I ty 3 kg zmizely z okolí plodu komora je stále plná, tedy 10-11 rámků 39*17 cca 15 -16kg.Pokud by se někdo chtěl podívat, jak to vypadá v praxi, mohli bychom se domluvit třeba na 7.-8.7. to už bude po lípě, možná už bude kvést slunečnice. Bydlím u Pardubic.
Radek
---------- Původní zpráva ---------- Od: Honza <e-mail/=/nezadan> Datum: 14. 6. 2012 Předmět: Re: Re: nastavkove vcelareni "To mi připomíná včelaření s krmnou resp. mednou komorou. Viz: http://dvorsky.leos.sweb.cz/CLANKY/jeste_k_MK.htm (http://dvorsky.leos.sweb.cz/CLANKY/jeste_k_MK.htm) Máte někdo s touto metodou zkušenosti? H."
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 57597
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Aleš Molčík (89.24.49.1) --- 15. 6. 2012
Re: nastavkove vcelareni
Já bych z krmení medem nedělala zas tak zázračnou metodu. Já to u sebe beru tak, že mám medu dost a med je pro včely složením naprosto nejvhodnější krmivo a pro ně přirozené, ostatní krmiva cukr nebo invert jsou náhražky.
To proč jsou včelaři, kteří mají s touto metodou dobré výnosy si myslím, že je o stanovišti, dostatku vhodných zásob, prostoru a v neposlední řadě mají tito včelaři dobré včely. Dobré včely zjištuji, že je výraz, který se v praxi projevuje tak, že včely dokážou využít i slabou snůšku a donést něco do medníku. Silnou snůšku využijí téměř všechny, ale u slabé snůšky se ukáže jak které včely na tom jsou. Mám někdy mezi řepkou a lípou snůšku z medovice, asi dub. Ale v medníku bylo vždy jen u některých. A když jsem sledoval tato včelstva, tak měla na zimních zásobách menší spotřebu než ta druhá skupina ačkoliv sílou byly na tom stejně. Nějaký vliv genetiky v tom bude také. Chce to i selektovat nebo vychytat chovatele který má dobré včely a kupovat od něj.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 57600
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Jiří Pala (193.179.147.46) --- 19. 6. 2012
Re: Re: Re: nastavkove vcelareni
Do vyhledávače jsem si vložil "mor včelího plodu", a ejhle co z toho všechno vylezlo. Stačí si přečíst pokyny. No vraťme se k tomu moru. V jednom z příspěvků byl odkaz na toto: www.vcelimor.szm.sk . Očekával jsem velmi vášnivou diskusi na toto téma a ono nic. Neozval se ani ten co si libuje ve šťourání, ani odborníci na nákazy honosící se titulem MUDr., což je pro mne velmi zajímavé. Pánové tak hurá do toho. A jestli nechcete, nebo nemůžete, měli byste napsat proč.
J.P.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 57677
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Klikněte sem pro nápovědu