78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
| - KaJi (88.101.45.181) --- 11. 6. 2012
Re: medzisteny
AM:
Dnes jsem kontroloval oddělky na volné stavbě a nevím proč jsem si dřív dával tu práci s mezistěnami. Ty plásty mají zajimavou krásně bílou barvu, úplně jinou než na mezistěnách.
---------
A teď si vem, že já teď vezmu kudlu - tedy za nějaký čas, a i v produkčních včelstvech odřežu na nově vystavěných rámcích spodní část trubčiny - a včely si tam dostaví dělničinu.
Dvě věci jedním řezem. :-)
Taky se mi to líbí. Škoda že mám stále většinu vydrátkovaných, tam se to blbě ošetřuje, ale taky přes drátky staví.
Jo, to jsou ty novoty ze západu.
:-)
Kdyby Liebig a Kolomý neudělali nic jiného, tak už jen toto. To byla inspirace.
A za tu kudlu taky dík- to je inspirace od B.Gruny. :-)
Karel
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 57545
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Aleš Molčík (89.24.52.1) --- 12. 6. 2012
Re: medzisteny
Velké rámky mám vydrátkované a prostavují dílo také pěkně přes drátky. Tady bych to drátkování zachoval, aby se dílo v létě nezesunulo dolů. Polorámky mám některé bez drátků a zatím v radiálním medometu obstály dobře.
A pozoruji na některých plástech zajímavé přechody z trubčiny na dělničinu v místech kde se setkávají stavbou dvě srdíčka. Nožík jsem také přihodil do kufříku s nářadím. Použil jsem ho zatím jednou, když mi smetenec začal stavět poslední tři rámky v uličce mezi rámky. Tak jsem to u horní loučky odříznul a zamáčknul do drátků, ale na to, že to byl nástavek s rámky bez mezistěn, tak to vystavěly až na tuto nepřesnost krásně.
P.S. Jestli má někdo pocit, že to vypadá na návrat k brtnictví, tak asi ano :-).
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 57546
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - (e-mailem) --- 12. 6. 2012
Re: medzisteny
Já tu skvělou radu o nedrátkování polorámků vyzkoušel a právě v tom radiálu teť musím každou chvíli vybírat drtiny z plástů. Dete si pokoj s takovými zlepšováky. Já starý blbec pak na to skočím. :-D
pepan
> ------------ Původní zpráva ------------ > Od: Ale Mol??k <e-mail/=/nezadan> > Předmět: Re: medzisteny > Datum: 12.6.2012 07:31:27 > ---------------------------------------- > Velké rámky mám vydrátkované a prostavují dílo také pěkně přes drátky. > Tady bych to drátkování zachoval, aby se dílo v létě nezesunulo dolů. > Polorámky mám některé bez drátků a zatím v radiálním medometu obstály > dobře. > A pozoruji na některých plástech zajímavé přechody z trubčiny na dělničinu > v místech kde se setkávají stavbou dvě srdíčka. Nožík jsem také přihodil do > kufříku s nářadím. Použil jsem ho zatím jednou, když mi smetenec začal > stavět poslední tři rámky v uličce mezi rámky. Tak jsem to u horní loučky > odříznul a zamáčknul do drátků, ale na to, že to byl nástavek s rámky bez > mezistěn, tak to vystavěly až na tuto nepřesnost krásně. > P.S. Jestli má někdo pocit, že to vypadá na návrat k brtnictví, tak asi ano > :-). > > >
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 57547
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu