78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- Jirka J. (94.74.233.175) --- 20. 1. 2012
Re: opět podnože
I ty volnočasové zbytečnosti je třeba dělat s rozumem. Málokdo ví, že roub může získat některé vlastnosti podnože, čím výše se roubuje, tím je větší pravděpodobnost. Naroubujete-li nějakou vzácnou odrůdu na nějakou nahodilou podnož, můžete ve finále získat zpotvořence s odlišnými vlastnostmi, než měl ten vzácný roub. kdysi jsem narouboval Starcrimsona na "cosi" za pár let to zaplodilo. 1. rok byly malé zelené plody, 2. rok byly malé červené a oboje nepoživatelné. Pak jsem strom vykopal.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 55546
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - (e-mailem) --- 20. 1. 2012
Re: op?t podnoe
Tak tohle obvykle zase způsobují virózy Staré odrůdy na ně bývaly málo citlivé. A pláňky jsou vůči ni odolnější. najcitlivější jsou na ně podnože typů AA. Pak také co na jakou podnož je opravdu velká věda.
pepan
> ------------ Původní zpráva ------------ > Od: Jirka J. <berberis/=/tiscali.cz> > Předmět: Re: op?t podnoe > Datum: 20.1.2012 11:40:12 > ---------------------------------------- > I ty volnočasové zbytečnosti je třeba dělat s rozumem. Málokdo ví, že roub > může získat některé vlastnosti podnože, čím výše se roubuje, tím je větší > pravděpodobnost. Naroubujete-li nějakou vzácnou odrůdu na nějakou nahodilou > podnož, můžete ve finále získat zpotvořence s odlišnými vlastnostmi, než > měl ten vzácný roub. kdysi jsem narouboval Starcrimsona na "cosi" za pár > let to zaplodilo. 1. rok byly malé zelené plody, 2. rok byly malé červené a > oboje nepoživatelné. Pak jsem strom vykopal. > > >
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 55548
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - R. Polášek (85.71.180.241) --- 21. 1. 2012
Re: opět podnože
Podnož je taky jen jabloň. Sice vybraná pro kvalitní kořenovou soustavu a kmen, ale ostatní vlastnosti jabloní má taky. Takže automaticky naroubovanou odrůdu ovlivňuje. Třeba co se týká vzrůstnosti, rannosti či pozdnosti plodů, velkou či malou plodností, odolností, možná kyselostí či sladkostí plodů... Ale cca tak v řádu procent. Rozdíl je vidět mezi dvěma jabloněmi s různou podnoží vedle sebe, jinak ne.
S nějakou zásadní deformací plodů jsem se setkal jen u skomírajících jabloní na slabě vzrůstných podnožích zasazených do nehnojených trávníků. Což odpovídá teorii virové nákazy oslabených jedinců.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 55551
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu