78692

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Vašek Ducháč (90.180.9.88) --- 11. 1. 2012
výška letu

Problém je, že ve výšce několik tisic metrů je zima až
-5Ost.C. Tak nevím jaký živočich by to vydržel v takové výšce letět.Včela letá velmi nízko a kopíruje terén ve výšce jen několik metrů. Vašk.D.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 55440


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Aleš Molčík (89.24.52.1) --- 12. 1. 2012
Re: výška letu

Ve větší výšce nic určitě neletí, ale je unášeno. Na Sahaře je písečná bouře, zvedne drobnější písek a tady nám to padá dolů a to je už nějaký ten tisíc kilometrů. Hmyz a včela určitě, vydrží být zmrzlá i týden a když se dostane do tepla, se rozehřeje a žije. Mám to ověřené, chtěl jsem udělat si loketní index u včel a asi po týdnu po aerosolu, jsem ze dna vzal do krabičky několik mrtvolek a do druhého dne to v krabičce jen bzučelo. Za určitých podmínek a vhodném proudu vzduchu to možné je. Na podzim a na jaře to jde pozorovat na ptácích co se připravují na odlet jak téměř od zeme dokáží v krouživém letu v tomto vzestupém proudu bez mávnutí křídel vystoupat i na Km a víc. A hlavně na jaře jsou vzestupné vzdušné proudy u zeme víc intenziní, to souvisí s ohříváním povrchu a od jihozápadu také jde teplý proud vzduchu.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 55441


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
R. Polášek (85.71.180.241) --- 12. 1. 2012
Re: výška letu

Co se týká jižní Moravy a šíření roztočů či včelích genů, spíš než vzdušnými proudy to vidím včelaři kočujícími na akát v lužních lesích kolem Dunaje. A potom nahoru kolem Moravy.
I kdyby kočujícíh včelařů nebylo, ulétlé roje asi raději létají podél Dunaje, kde je v lužních lesích dostetk dutin ve stromech a dostatek pastvy. Než aby překonávaly Beskydy, Bílé karpaty a další pohoří na hranicích se Slovenskem.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 55444


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno





Klikněte sem pro nápovědu