78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- R. Polášek (85.71.180.241) --- 27. 10. 2011
Re: Vysoke dno
"Mimo jiné je výška dna, tedy i podmetu, ovlivněna
potřebou dosáhnout pevnosti dna v krutu.
Proto například ing Jindra používá kovový svařenec
a funkci podmetu plní (polo)nástavek."
To jen pokud je třeba kočovat, a záleží, jak se s úlem při tom kočování manipuluje a jaký je při tom pevnostní požadavek na dno.
Jako dno klidně stačí kus sololitu obitý v půdorysu nástavku dřevěnými latěmi, aby se nekroutil. Jedině při odebírání vzorků měli je s takovým dnem trochu problém.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 54634
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Lekki (e-mailem) --- 27. 10. 2011
Re: Vysoke dno
V podstatě i nízké dno lze udělat zasíťované a pod něj udělat zářezy pro podložku nebo desku sololitu. Možná to už někoho napadlo. Po letošní zkušenosti bych pod oddělky vysoké zasíťované dno nedal ani náhodou. Hlavní česno jsem nevyužil vůbec a akorát si člověk zadělává na loupež. Zase pro divokou stavbu a klima v úlu je vysoké dno dobré.
> ------------ Původní zpráva ------------ > Od: R. Pol?ek <e-mail/=/nezadan> > Předmět: Re: Vysoke dno > Datum: 27.10.2011 12:59:28 > ---------------------------------------- > "Mimo jiné je výška dna, tedy i podmetu, ovlivněna > potřebou dosáhnout pevnosti dna v krutu. > Proto například ing Jindra používá kovový svařenec > a funkci podmetu plní (polo)nástavek." > > To jen pokud je třeba kočovat, a záleží, jak se s úlem při tom kočování > manipuluje a jaký je při tom pevnostní požadavek na dno. > > Jako dno klidně stačí kus sololitu obitý v půdorysu nástavku dřevěnými > latěmi, aby se nekroutil. Jedině při odebírání vzorků měli je s takovým > dnem trochu problém. > > >
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 54636
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu