78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- 1.1628620073.1301340050.1305527235.1305567494.145; __utmz (193.179.175.210) --- 6. 9. 2011
Re: co je to za rostlinu
Pane Polášku, o tom nesmyslu jsem četl v nějakém odborném tisku, který se zabýval ochranou rostlin. Počátkem devadesátých let jsem byl celý žhavý do zahrady, tak jsem navštěvoval dokonce Zimní školu rolníka,byly tam k zapůjčení různé materiály. Nedělám žádnou vědeckou práci, abych musel uvádět, kde jsem k tomu přišel a protože jsem bordelista, tak si nedělám ani žádné poznámky. Přestože mne trápí ten Němec co schovává brýle, tak si sem tam nějaký špek zapamatuji.
J.P.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 53928
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - R. Polášek (85.71.180.241) --- 6. 9. 2011
Re: co je to za rostlinu
No já to sleduji teď. Právě kvůli takovým diskuzím, jako je tady. A nikde jsem neobjevil materiály o žádné GM odrůdě čehokoliv, která by produkovala fungicid nebo pesticid srovnatelná s běžnou zemědělskou agrochemikálií stejně jako jsem nikde nenašel, že by se namáhali do nějaké odrůdy zabudovávat gen ze škorpiona. Aspoň co se jedná o odrůdy, které prošly zkouškami a byly uvolněny pro pěstování zemědělci.
Dnešní pěstované GM plodiny obecně většinou mají jednu nebo druhou nebo obě dvě následující úpravy.
První úprava je zabudování genů běžně se vyskytující půdní bakterie Bacillus thuringiensis, neboli Bt plodiny. Tato bakterie vytváří toxiny selektivně a specificky působící na některé druhy hmyzu. Zabudovaná v rostlině chrání rostlinu před požerem škůdci , takže na poli není třeba používat škodlivé umělé insekticidy. Bacillus thuringiensis pěstovaná zvlášt se používá k výrobě specifických selektivních k prostředí šetrných insekticidů , povolených například i k oficiálnímu ošetřování biokultur před škůdci.
Druhá úprava je genově zabudovaná odolnost k totálnímu herbicidu Roundap , takzvané HT plodiny. Který na rozdíl od jiných herbicidů se v přírodě rychle rozkládá a nezanechává škodlivá rezidua. Pole s takovými GM plodinami proti plevelům prostě potříkají Roundapem, který všechny plevele zničí, zatímco GM kultura zůstane beze změny. Běžné plodiny je třeba zase ošetřovat drahými selektivními herbicidy,které na některé plevele neúčinkují a které mohou zanechávat rezidua.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 53929
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu