78400
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- Gustav (78.80.189.55) --- 28. 7. 2011
Re: podstavení nástavku
K přísp. R. Poláška a pozdní stavbě. Onehdy jsem na zájezdu diskutoval s jedním komerčním včelařem, který říkal, že dělá každoročně u poloviny včelstev podletní ometení na mezistěny (polovinu z časových důvodů). U této ometené poloviny jsou prý prokazatelně lepší výsledky. Nevím už bližší údaje co se týče doby hlavní snůšky atp. Když se tak člověk nad tím zamyslí, tak podstatou úspěchu jistě není samotný akt stavby jako spíš výsledek, zimování na čistě panenském díle. Stavba je určitě zbytečné huntování včel. ale obdobný stav lze navodit zakrmením do panenských souší, domnívám se, že výsledek by byl obdobný. Zatím zakrmují jako desetiletí předtím do světlých souší a panenským se vyhýbám. Někdy je ale namístě zkusit i něco zásadně odlišného. K tomu by bylo nutno i připravit s předstihem pylové desky v panenském díle, tj. dolů do dolního nástavku dát panenské v jarní snůšce, aby se do zimních zásob mohly přidat zalité zásobami pro jarní rozvoj. K těmto úvahám na i nasměroval zajímavý článek v přšedposledním včelařství spojený právě se zimováním na panenském díle.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 53502
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu