78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- R. Polášek (85.71.180.241) --- 12. 7. 2011
Re: Vrac?m se op?t ke v?elk?m
"Těch hobrových nástavků jsem sbíjel fůru, byly levné, trochu jsem je vylepšil oplechováním rohů (hřebíky "lepeňáky" jsem probíjel skrz plech), nátěr 2x Industrol zvenčí i zevnitř a horní hrany pro ucha rámků napustil Uponem (pryskyřice Epoxy 2000). Mezeru mezi hobrami jsem vyplnil vlnitým papírem, u některých slabý molitan. Řada z nich je v provozu dodnes."
Já jsem vnitřek natíral bílým primerem S 2000 , hrany napouštěl epoxidovým lakem, tuším CHS 1300 a vnějšek napouštěl fermeží. Dutinu uvnitř jsem nevyplňoval.
Jinak to jsou typické levné drahé nástavky, protože jednou za pár let se venkovni hobra musí napouštět znova. Jinak při navlhnutí deštěm s z hobry stane materiál pevnosti molitanu, který lze prorazit doslova prstem. A není problém na jeden nástavek spotřebovat víc než půl litru fermeže nebo něčeho jiného k napouštění. Tudíž během životnosti takového nástavku se do něho musí docela dost investovat. Navíc do hobry nejdou udělat zářezy na úchop ani nějak jednoduše přibít úchopovou lištu, takže je s nimi obtížná manipulace.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 53132
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu