78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- Josef Prochazka (217.77.165.46) --- 26. 6. 2011
Jedle
Dnes mi prisel oznamit uz neaktivni vcelar,ze jedle jenom huci.Tak jsem se sel hned podivat,no nadhera pro oko i ucho,spousta vcel vysoko v korunach.Msice jsem identifikoval jako Medovnice jedlove podle postaveni ve smeru jehlic a tmave zelene barvy.Sice "nekapalo"ze stromu,ale je teprve konec cervna.Vedle kvete mnozstvi vrbovky,ale na nich sem tam pohyb.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 52911
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Aleš Molčík (109.183.87.143) --- 27. 6. 2011
Re: Jedle a jiná snůška
Včera jsem byl se podívat na včely a docela jsem byl překvapen, že některá včelstva měla i dost nanošeno v medníku z lípy tak jsem je rozšířil, aby měla kam ukládat, na česně je provoz jak na řepku, zvedají se hned nahoru do korun stromů. Ale mám tam i taková včelstva co mají v medníku poloprázdno. A to je pro mě známka, jak se gen. liší. Ačkoliv jsou na síle stejná jako ta nej tak nic nedonesou, protože to proplodují. Jinak spad roztočů 0,043 na včelstvo/den.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 52912
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - P.Krátký (46.13.52.69) --- 27. 6. 2011
Re: Jedle a jiná snůška
A.M:
Ale mám tam i taková včelstva co mají v medníku poloprázdno. A to je pro mě známka, jak se gen. liší. Ačkoliv jsou na síle stejná jako ta nej tak nic nedonesou, protože to proplodují."
-----------------------------------------------------
Mám podobné zkušenosti,včelstva,která donesla rekordní množství z jarních snůšek,později tolik nedonesou,i když znatelně neuberou na síle,a včelstva slabší je doženou a v pozdějších snůškách nanosí zpravidla více než ty rekordmanky na jaře.Ale najdou se i včelstva,která nosí od začátku až do konce,aniž by jim došel dech.Asi je to jak u lidí,někdo vydrží sotva do důchodu,jiný si drží vitalitu ještě dlouho v kmetském věku.Vím,že je to blbé přirovnání,ale i to je dáno mimo jiné určitými genetickými dispozicemi.I to včelstvo má svůj zenit,za kterým už pomalu ochabuje,jen to u různých včelstev trvá různě dlouho...
Zdraví Pavel
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 52913
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - a.turčáni (94.229.32.130) --- 27. 6. 2011
Re: Jedle
Dnes mi prisel oznamit uz neaktivni vcelar,ze jedle jenom huci.Tak jsem se sel hned podivat,no nadhera pro oko i ucho,spousta vcel vysoko v korunach.Msice jsem identifikoval jako Medovnice jedlove podle postaveni ve smeru jehlic a tmave zelene barvy.Sice "nekapalo"ze stromu,ale je teprve konec cervna.Vedle kvete mnozstvi vrbovky,ale na nich sem tam pohyb. Josef
Môže to byť aj inak, oči v korunách jedlí len ťažko rozoznajú čo lieta a ucho len ťažko rozlíši čo hučí v ich korunách. Bolo si treba zobrať ďalekohľad na identifikáciu hmyzu čo "hučí"., Len med v plástoch potvrdí či jedle medovali.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 52914
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Klikněte sem pro nápovědu