78674
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- Jan Burgel (82.113.48.14) --- 19. 6. 2011
Re: z?brany proti mravenc?m v ?lech
Vyjadřovat se a hodnotit varroa monitoring systém je velmi obtížné, přes to na něj nějaký názor mám.
V každém případě jej uzávám jako positivní záležitost.
Ale mám i velice kritický pohled na něj.
první můj názor je že z 50 000 včelařů se jej účřasní jen velmi málo včelařů, 500 to jest 0,1% včelařů.
Další mojí otázkou je kolik procent včelařů z těchto 0,1% zúčastněných se zabývá o ochranu spadů proti mravencům a tak následně jak jsou tyto jednotlivé a následně společné spady přesné?.
Loni jsem mel nizké a nulové přirození denní spady v červenci a v srpnu abych pak při prvních fumigacích již tak nízké spady neměl, měl jsem průměrný spad po 1. fumigaci 300 roztočů ( to jsem fumigací zvladl tak že zimní měli zbylo jen několik kusu na 25 včelstev.)
Letos to začíná stejně
kontroloval jsem část spadu 5x s práškem do pečiva a 5x bez prášku do pečiva.
v deseti spadech jsem nalezl 2 mravence a žádné roztoče
( podle mne to nic neznamená je brzy teprve polovina června. )
Jinak perspektivní nejsem protože jsem starý dědek.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 52815
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu