78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
Zběžné zobrazeníPodrobné zobrazení
| - Jenda (195.122.211.162) --- 20. 4. 2011
Re: jarni kvety
Zde je i půda relativně vlahá. Zatím to vypadá na mednatý rok, ale je to letos trochu nahonem, mám obavu, že včely do řepky nebudou v maximální síle. Jinak nám už odkvetly nejen třešně, ale i třeba švestky, louky jsou žluté od pampelišek a již jsem zaznamenal i pár otevřených květů na kaštanech. Nějak to jde letos hrozně rychle a ještě skorem o měsíc dřív...
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 51744
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - R. Polášek (85.71.180.241) --- 20. 4. 2011
Re: jarni kvety
U nás, severní předhůří Beskyd, cca 330 m nad mořem jsou od zhruba včerejška v plném květu třešně. Myrobalán a mirabelky jsou až na pár květů odkvetlé. Totéž zřejmě meruňky. Z ovocných stromů zatím nic jiného nekvete. V plném květu jsou magnólie. Pomalu začínají odvétat javory mléče. Prostě první polovina normálního jara. Spíš pro včely kvalitnější, protože ovocné stromy nekvetou všechny najednoum ale postupně, takže to trvá déle a včelky využijí všechno. Půda je ještě vlhká tak akorát, ale pokud o víkendu nepřijdou nějaké silnější přeháňky, co předpověď naznačuje, další týden začne pomalu jarní sucho.
Ve dne je horko k 20 st C, v noci bylo jen 2,5 st C, měřeno na jižní straně baráku, která byly přes den vyhřáta sluncem.
Co se týká řepky, moje zkušenosti z dřívějška jsou takové, že jak řepka začne prokvétat, do pár dnů kvete naplno. Zarazit by to mohlo jen severní proudění se sněhem, v noci - 5 st C, ve dne maximálně 5 - 1 st C.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 51747
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Pavel Votrubec (e-mailem) --- 20. 4. 2011
RE: jarni kvety
Zdravim,
Mám jeden postřeh, a chtěl bych se podělit. Zimoval jsem v nových úlech (od Břinka 39x24 a 11 rámků). Počet úlů 5. A počet nástavků úlu 3. Krmení 24 kg cukru na každé včelstvo v průběhu 1/2 července až do srpna, vždy po zpracování lahve se 3kg cukru. Včely mají plně obsednuto dva horní nástavky a dokonce někteří plodují už i ve třetím spodním (hlavně trubčina).
Tedy jdou do kvetoucích ovocných stromů v obrovské síle. Jsou podobné poznatky i u vás?
Pavel
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 51748
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Klikněte sem pro nápovědu