78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- R. Polášek (85.71.180.241) --- 4. 4. 2011
Re: včelí mor a Vysočina + povinné vyšetření na MVP
No, já kapátko odřezávám, pokud se k tomu dostanu, ostrým nožem. Ale podle mých zkušeností kapátko kape, i když je zkráceno na polovinu. Velikost kapky je vždy stejná, je dána pouze vlastnostmi té kapaliny, viskozitou, povrchovým napětím, a potom teplotou. Pokud se jedná o volné kapání a ne o utírání "polokapky" do knotu.
Uštípávání kapátka kleštěmi je podle mně taky možné, když se uštípnuté místo ještě jednou kleštěmi opatrně zmáčkne "na štorc" Dírka v kapátku se tak vrátí na zhruba původní velikost a kapátko je funkční. Problém vidím jedině v tom, že štípací kleště nejsou čisté, vnesou do řezu třeba rez, olej nebo jiný materiál, kterým jsou kleště znečištěny. Ten materiál se dostane v stopovém množství dovnitř lahvičky do léčiva. Pokud by si chtěl někdo takhle otevřenou lahvičku schovávat cca měsíce do dalšího léčení nebo dokonce půl roku nebo rok , může dojít v takto kontaminovaném léčivu k rychlejšímu rozkladu než v otevřené lahvičce s čistým léčivem.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 51510
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu