77438

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


ales molcik (e-mailem) --- 5. 3. 2011
Re: K.M.


Co mi u výsledků těchto pokusů často chybí, je popis jak je při aplikaci KM otevřené dno. Myslím si, že by to byl praktický údaj. A když jsem si porovnal výsledky v poslední tabulce, tak mi z toho vyšel nejlíp Formidol. MiteGone a Nassenheider používají 65% KM v dávce 360ml na ošetření u MG ůčinnost 89,9% a Nass. 85,6%. U Formidolu je 85%KM v dávce u dvou desek dohromady 80ml a má účinek 81,1%. Na první polhled to vypadá, že Formidol je na tom nejhůř, ale když se to přepočítá na 100%KM tak MG a Nass. potřebují na dosažení výsledku 234ml 100% KM a u Formidolu ve dvou deskách je dohromady 68ml 100%KM. Takže 2x deska Formidolu má 3x míň chemie s účinkem max. o 9% míň než dlouhodobé nosiče. Nechci být za rýpala, ale pořád mě ty dlouhodobé nosiče nějak nepřesvědčily.
> ------------ Původní zpráva ------------
> Od: Lukáš Matela <e-mail/=/nezadan>
> Předmět: Re: K.M.
> Datum: 05.3.2011 12:03:36
> ----------------------------------------
> Přidávám konkrétní odkazy:
>
> [odkaz] Terapeutický efekt odpařovacích systémů kyseliny mravenčí při léčbě
> varroózy včel
>
> Dále zkuste v google.com vyhledat "nassenheider návod":
> http://www.nassenheider.com/pdf/nv/v%20geb%20cz%20ho.pdf
> http://www.nassenheider.com/pdf/nv/v%20geb%20cz.pdf
>
>
>

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 51094


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
P.K. (90.178.157.91) --- 7. 3. 2011
Re: K.M.

mě taky nepřesvědčily jejich teoretické předpoklady,praxe nevím-neznám,používám síta(vl.met.) a zasítované dno ,není ho nutné zakrývat,položil jsem pod stojany na zem podložky a byl nanich stejnej spad jak když jsem vedle podložkou přikryl síto ,ale na jaře a na podzim je chladněj tak abych dosáhl koncentrace dávám podložky na síta-v létě když jsou vedra tak ji tam nedávám(pokud nepozoruju spad),podporuju kratkodobé nárazové léčení(24hod -40ml)léčení vysokým odparem 80 procentní kys.mravenčí,podle mne výpary kys .mr.musí proudit přes ul jak přes tunel,pro dlouhodobý vypařovače hraje obrovskej vliv vlhkost v ůle ,která hodně sníží účinnost...

....atd.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 51096


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu