78114

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


JK (77.237.138.60) --- 3. 3. 2011
Re: K.M.

>Prosím vás,kolikati procentní roztok ředíte do odpařovače "Nassenheider"?Jak dlouho trvá odpaření roztoku při plném naplnění odpařovače(180ml) v měsíci červenec-srpen,kdy venkovní teploty nezřídka překračují 30stupňů a včelstva jsou po vytočení stáhnuty do pěti nástavců optimal? Jsou zde i jiné faktory,které odpar ovlivňují? Umístit odpařovač do nejvyššího nástavce nebo raději níž?
Děkuji za ověřené a již odskoušené informace. P.<
------------------------------------------------------------

Mohu Vám doporučit abyste navštívil stránky PSNV (Pracovní společnost nástavkových včelařů) tam jsou tyto informace k mání. Dále časopis Moderní včelař 1/2011 str. 18 - 24. Popřípadě i některá starší čísla. Případně navštivte Optimalové stránky PANDORA. Čistě z vlastní praxe. Používá se kyselina mravenčí krmná (pozor ne pro technické využití) o hustotě 60%. Odpaření roztoku trvá v závislosti na síle včelstva, teplotě a vlhkosti vzduchu cca 10 - 14 dnů. V červenci - srpnu je třeba použít menší odpařovací knot. Na uvedenou velikost včelstva je potřeba vložit 2 ks odpařovačů do nástavků s plodem. Vkládám do dvou nástavků 1x z leva a 1x z prava (křížem). Při vložení odpařovačů je třeba dbát na to, aby mezi odpařovačem a plodovým tělesem byl jeden plást bez plodu.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 51064


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu