78114

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Aleš Molčík (89.24.4.129) --- 3. 3. 2011
Re: motúčko

Motůčko nemám Tomáši, to jsme si nerozuměli. Já jsem udělal tříkolku z obyč. kolečka. A nechal jsem tuto "úpravu" už natrvalo, protože se s tím jezdí líp než s klasikou kde musíte tlačit a ještě zvedat.
V zač. mého včelaření, jsem měl vyrobený "apilift" dal jsem tomu dvě sezóny šanci a potom jsem to zrušil. Zdělat medník nebo cokoliv těžšího dolů z nějaké výšky mimo osu kol a půl metru nad ní. Znamenalo se pořádně zapřít, aby mě to nepřevrátilo.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 51044


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
a.turčáni (94.229.32.130) --- 3. 3. 2011
Re: motúčko-fúrik

Páni, čo to tu vymýšľate, ja som svoj transportér debničiek na plásty (pri medobraní) taktiež vyrobil z obyčajného odhodeného fúrika-kolečka a je to vynikajúca pomôcka. Vtip úpravy fúrika je v tom, že váhu nákladu pomocou nadstavby presunul mierne nad koleso fúrika potom sa stačí iba "držať" fúrika. Nemusím sa o túto pomôcku starať vždy ho vytiahnem zo skladu pod voľným nebom pred odberom plástov, ručne naštarujem a idem, preto nemám s ním žiaden problém. Nieto nad jednoduchosť.Pozrite sa na tento nick.

www.vcely.sk/index.php?name=News&file=article&sid=228&mode=&order=0&thold=0

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 51046


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
a.turčáni (94.229.32.130) --- 3. 3. 2011
Odloženec-oddělek in situ, na mieste.

Prispejem aj ja niečím do mlyna, keď som už pri písaní. Ja som v minulosti každý rok robil v úľovej trojzostave (deb. miery 420x270 mm) obnovu včelstva. V čase po agátovej znáške a vytočenia medu, som mal už pripravené 50 matiek, k tomu aj toľko medzidien (Md) s letáčom (ale môže to byť i fólia a debnička s očkom.

Úľovú zostavu som odložil z odedeliteľného dna na kozlík, na ktoré som položil jednu medníkovú zostavu (bez akéhokoľvek plodu), uzavrel materskou mriežkou, nad ňu ďalšiu medníkovú debničku (pre prípad, že by sa vyskytla znáška) a tak tretiu s pôvodným plodiskom (ale pri nízkych nadstavkoch to môže byť aj iné.

Jednoducho vytvorím nové včelstvo bez plodu na pôvodnom mieste -in situ, do ktorého ja ihneď vkladám do podmetu klietku (z cukríkov Tic-tac s matkou uzavretou CMC-T. Včely ju do 6 hodín vyslobodia a v každom prípade príjmu (na 100%), na druhý deň už kladie vajíčka. Všetky včely, ktoré už vraz vyleteli cez hlavný letáč sa tam i vrátia a to je cieľom tohoto zásahu. Novému včelstvu môžem vložiť i zrelú MB či neoplodnenú matku, úspech bude istý. Ja som , ak bolo treba spájal v jedno až v 11. mesiaci, vtedy už zimné včely diferencované ako dlhoveké.

Pôvodné včelstvo nad Md sa rýchlo zregeneruje a bude pokračovať vo svojom vývine, mladé včely sa do 24 hodín zalietajú na svoj letáč a môže byť s letáčom orientovaný dopredu.
Je len na Vás či a kedy obidve včelstvá spojíte v jedno, alebo mu pripravíte nové miesto, išlo by to aj ihneď.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 51047


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
(212.77.163.101) --- 3. 3. 2011
Re: motúčko-fúrik

AT:
Páni, čo to tu vymýšľate, ja som ....
-----------
No,oni to nejen vymysleli, ale i vyrábí a prodávají.

Radši vytočím a prodám metrák medu, než abych vyráběl něco na co nejsem vybaven.

Teď jsem se s překvapením dozvěděl, že to má můj šéf (a nic neřekl:-) ) a cvičně na tom vozil i manželku od silnice k domu - poměrně velký krpál.

Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 51048


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu