78143

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Aleš Molčík (89.24.4.161) --- 20. 2. 2011
Re: Jarní květy

Větrníky z PET máme v zel. záhoně proti hrabošům a celkem to zabírá. Vodu jsem vyháněl uspěšně křečky, ale u krtka to bude složitější, ten těch východů má víc a chodby trošku delší. Myslím, že v místě krtince zakopu kýbl a budu doufat, že tam spadne.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 50835


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
(94.229.32.130) --- 21. 2. 2011
Re: Jarní květy

Aj na mojej včelnici sa z času na čas objavia krtince, ktoré narobí Krt zemný (Talpa europaea), ale mne to nevadí, horšie je to v záhrade, v ktorej pestujeme zeleninu. Ja mám posledné roky trápenie s rojmi, čo je oveľa horšie ako nejaký krt.
Ale ak radu, tak fatálnu, istotne ho zničíte. Vyhnať ho nedokážete, nerozumie reči ani písmu, tak mu treba pomôcť inak.
Môj švagor bol baník, baníci si svietili pri fáraní pod zem tzv. karbidkami, naplnili lampu na ktorý kvapkala voda, vznikal tým plyn acytylén a ten im svietil.
On ho využíval v takýchto prípadoch, nasypal do diery a zalial vodou, počkal kým sa plyn rozišiel po dierach (je ťažší ako vzduch) a zapálil, bolo počuť len detonácie a krtko to neprežil.
Karbid sa vraj aj teraz dá kúpiť v špecializovaných predajniach, aké sú to, to neviem a v baniach ich už nepoužívajú. Dajte si do Googlu heslo Karbid dozviete sa viac.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 50837


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu