78252

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


KaJi (85.70.20.53) --- 24. 12. 2010
Re: Plosne vysetreni moru-MVP

Placené prohlížítele už máme, přece veterináře ti jsou profi a poloprofi jsou prohlížítelé z řad ČSV. Problém šíření moru od včelařů je také v tom, že současné předpisy umožňují míň férovým včelařům se likvidaci vyhnout a mor se šíří dál a žádný ani profi prohlížítel s tím nemůže nic udělat. Zajímalo by mě co by navrhly za změny členové konference, aby měly veterináři možnost v některých případech rozhodnout a zakročit. Je potřeba stanovit jasná pravidla která musí počítat s různými možnostmi vývoje situace. Momentálně je stav založen na solidnosti včelaře kterého se to vždy dotkne.
---------------
právě že máme to co máme. poloprofi :-)

Kvalifikovaný inspektor by měl svůj rajon, kde by v sezoně prošel všechna stanoviště nejméně jednou za tři roky. Někde by dal štempl na tři roky, jinde by chodil za rok či častěji. A měl by pravomoce ukládat opatření k péči o včely.

V podtstatě by se jednalo o to, zda je zde klinický mor v pokročilém stádiu , nebo včelstva kolabující na VD. A měly by se k němu sbíhat informace o nových či nehlášených stanovištích.

A kvalifikace by asi nebyly dva víkendy v NASA, ale trochu víc a univerzálnějšího vzdělání. Něco na veterině v Brně, ale asi trvalé vzdělávání - co by jinak dělal v zimě. :-)

No a CSV by si oddechla a mohla věnovat spolkové činnosti.

Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 49289


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu