77994

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Polášek (85.71.180.241) --- 19. 12. 2010
Re: Plosne vysetreni moru-MVP

"Tenkrát jsem měl šest včelstev a u čtyř se našla klinika na jaře s výsledkem dvou až tří křížků. Od přemetení do rojáku až po nový odběr to bylo devět týdnů s výsledkem druhého vyšetření o jeden křížek míň. Jestli tři křížky znamenalo by dnes deset na třetí nevím. Ale kdyby tomu bylo tak, dalo by se říct, že je možné i z deseti na třetí při dvojím přemetení se dostat na nulu. Ale s jistotou to tvrdit nebudu."

No, teoreticky snížení zamoření jen o dva řády znamená "naředění" zdroje pouze stokrát. Neboli ponechání jedné setiny zamořeného a vnesení 99 setin nezamořeného materiálu. O 4 řády je to desetitisíckrát neboli pokud by byly zamořeny všechny včely, z celého včelstva v létě by to znamenalo ponechat jen 5 zamořených včel......
Přirozeně je to zjednodušené, nepočítá se vliv zamoření plástů a úlu, ale pro představu to stačí.
Pokud se počítá s tím, že velké množství spor utkví na včelách, tak se při jednom přemetení nedá počítat se snížením o několik řádů na nulu, ale právě třeba jen stokrát. Očistit včely od moru při nějaké vyšší koncentraci spor by tedy znamenalo to přemetení udělat několikrát po sobě.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 49138


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu