78234

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Polášek (85.71.180.241) --- 19. 12. 2010
Re: Medovina

"Dobré ráno ,prosím pomooooooc ! Dělala jsem poprvé medovinu a mám z toho ocet ,lze něco s tím udělat ,asi se picnu :( ,
Třeba převeřít ,a za hoodně rychlého pohybu to vlítí do WC? "

No, pokud to je jen kyselé a spíš jen méně a nejsou tam žádné další pachutě, je možné zkoušet, udělat nový zákvas, přidat další med či cukr a nechat projít dalším kvašením. To tu kyselost trochu srazí, ale jen trochu. O kousek víc je možné kyselost srazit jedlou sodou nebo potravinářským uhličitanem vápenatým. Ale je to jen náprava stavu, která z toho v žádném případě neudělá kvalitní pitivo, jenom nápoj, který dříve byl jen trošku k pití, je potom o něco víc k pití, takže se to nemusí vylít. Podstatná chyba byla už udělána.
Příště je třeba dodržovat čistotu, dodržovat těsnost kvasicí nádoby, to byl asi důvod toho zoctovatění a dodržovat návod, pořádné rozkvašení zákvasu, teploty a další věci z návodu.
Pokud je zoctovatění silné a bez nějaké hnilobné a jiné pachuti třeba z usazených kvasinek ze dna, co takhle to nechat dooctovatět, doma stočit do flašek a použít místo octa třeba na nakládání zeleniny do nálevů?

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 49116


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu