78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- jirkaZ (82.100.2.212) --- 9. 9. 2010
sršni
čauky a co jako planuješ s tema sršnema?hele sršen je takova svine že rozkouše nebo z dutiny vytlačí uplně všechno od dřeva až po plastove lahve i montažní penu rozkouše.meli sme je v dutine baraku a včechno rozežerou nebo vytlači z letoveho otvoru ven.kamo jestli tak ti radim zbav se jich at sou nekde v lese v přirode ale ne u baraku ve stodolach a na včelnici to fakt ne.docela dobry je kdyš smichaš všelijake jedy na travu, plisne a tak randap gramokson aspon 4 naky jedovaty sračky daš do vetšího posřikovače a narveš jím to tam neředení tak sem se jich zbavil ja.jo vim je to drastarna ale co se da delat.venku vlese minevadí at si chodej v tehle dobe na včely do včelnic je to holt přiroda a tak to je bylo a bude.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 47147
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Josef Křapka (77.237.138.233) --- 9. 9. 2010
Re: sršni
Víte příteli,
ona sršeň je nám lidem také užitečná. Například tím, že nás zbavuje velkého množství obtížného hmyzu. Je však potřeba abychom si uvědomili, že i sršeň do přírody patří a jsme to my lidé, kteří svojí činností i sršňům omezili životní prostor. Pokud se mi tedy neuhnízdí přímo před "dveřmi" a neohrožují mne přímo, zastávám názor: "žít a nechat žít". Tomu jsem se naučil za roky kdy se zabývám chovem včel. Chci věřit, že i Vy časem pochopíte.
JK
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 47150
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Ludan (e-mailem) --- 15. 9. 2010
Re: srni
Zdravim, Ja mam nyni od srsnu a vos pokoj. Na kraji strechy zvenku pod latkama ukončujícíma strechú se mi usidlilo doslova hejno netopyru. Sice si pod ne nemuzu nic dat neb tam kadej, ale v chalupe nemam jedineho srsne nebo vosu. Dokud tam nebyli, tak se mi osedcilo na jare vzdy do tydne od objeveni prvniho srsne (to litaji takove ty obrovske matky-helikoptery, ktere se snazi najit misto pro zbudovani hnizda) jsem nakoupil 3-7 spreje Acteliku (býval nejlepší ale už ho snad nevyrábějí) nebo Biolitu na létavý hmyz a ze štavlí jsem hezky pečlivě nastříkal celou střechu kolem dokola. Prostě ty místa kudyma se dostávají dovnitř. Pak jsem jeden sprej zagumičkoval, v hrnci ho strčil do podkroví aby se to tam trchu zamořilo. POkud jsem to opravdu stihnul udělat včas, nikdy se mi pod střechou nezabydleli ani vosy natož sršni. Pokud jsem to zapoměl nebo nestihnul trápil jsem se s nimi celou sezónu. Vysvětluji si to tak, že matka buď vycítí, že na dřevě kudy leze dovnitř není něco v pořádku, nebo, že jí to přecijenom nějak poškodí a tím pádem nemůže založit hnízdo. Navíc u Acteliku udáváli účinnost až 14 dnů od nastříkání.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 47283
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Klikněte sem pro nápovědu