78506
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- R. Polášek (85.71.180.241) --- 4. 8. 2010
Re: Estráda aneb podletí je opět tu!
"Naopak množství vydělaných peněz jsou nejspolehlivějším ukazatelem včelařovy úrovně a také peníze ve své podstatě nejlépe ochraňují včelstva. Když to spočítám i s medárnou, tak mám ve včelách statisíce a to v podstatě moje včelky dokonale chrání. Velmi jednoduše si totiž umím spočítat kolik by mě úhyn včelstev stál a kolik bych musel do nich nacpat, aby najely zase na plný výkon a věřte, že z té částky mi stávají vlasy hrůzou a je to také důvod proč v kritických letech jsem byl bez úhynů i když v mém okolí hynuly po stovkách."
Velkovčelař si nemůže dovolit přebírat nejnovější neověřené postupy a metody, právě kvůli tomu, že má ve včelstvech množství peněz a že ho to živí. Nemůže si dovolit něco většího odlišného vyzkoušet. Musí přebírat starší stoprocentně ověřené a spolehlivé metody, musí papouškovat pravdy výzkumníků a dalších zdánlivě spolehlivých sdrojů. Může maximálně staré osvědčené metody prohlubovat a pulírovat. Menší a malý včelař může zkoušet, protože když se mu něco nepovede, nic moc se nestane, živí ho něco jiného.
Typický příklad je třeba s krmením na zimu. Ještě před nějakým rokem se papouškovala zdánlivě "spolehlivá a stoprocentně ověřená" , dokonce jakýmisi pokusy v Dole potvrzená "pravda", že nakrmit se musí bezpodmínečně v srpnu nebo ještě lépe už v červenci, jinak se zimní včely upracují, v zimě chytnou chřípku, rýmu, choleru a kdovíco ještě a na jaře pak bude mít včelař prázdné úly. To se papouškovalo a opisovalo každý rok, dokud jsem nevyzkoušel pozdní nakrmení včelstev v říjnu až do prosince a hlásání tohoto nesmyslu aspoň trochu neotupil.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 46310
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - R. Polášek (85.71.180.241) --- 4. 8. 2010
Re: Estráda aneb podletí je opět tu!
"Velkovčelař si nemůže dovolit přebírat nejnovější neověřené postupy a metody, právě kvůli tomu, že má ve včelstvech množství peněz a že ho to živí. Nemůže si dovolit něco většího odlišného vyzkoušet. Musí přebírat starší stoprocentně ověřené a spolehlivé metody, musí papouškovat pravdy výzkumníků a dalších zdánlivě spolehlivých sdrojů. Může maximálně staré osvědčené metody prohlubovat a pulírovat."
Jen bych ještě dodal, že velkovčelař zas do včelaření dodává zjednodušení a rychlost. Jestliže velkovčelař s nějakou stovkou včelstev maká v sezóně ve včelách v pracovní i nepracovní dny, tak malovčelař třeba s 6 včelstvy má sklon v sezóně na těch svých šestero včelstvech makat každou sobotu i neděli a ještě třeba nějaký pracovní den odpoledne.....
Zatímco kdyby převzal zjednodušené a zrychlené metody velkovčelaře, měl by hotovo za dvě hodinky....
Každý ať si vybere....
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 46312
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu