78276

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Streit.Pavel (88.100.93.210) --- 21. 7. 2010
Re: Krmení včelstev

Zdravím Stando.
Zimuji včelstva na tzv Norský způsob, tedy jen na panenském díle...V minulosti zde byly tvrdé názorové střety, ale k věci. Zimuješ li včelstva na 2N a chceš li je mít jen na panenském díle a aby měly včely 25 kilo zásob na zimu, musíš zakrmit 38 - 40 kg cukru. Cca 7 kg cukru spotřebují na jeden N r.m 39/24, 11 r. Vystaví jej pěkně a rychle.

Druhý bod. Pokud máš včely na jednom N a chceš rozšířit na druhý N.

Zde mám 14 denní proluku, než mi tu nastanou podletní žně zlatobílu a jiné. Vím, že včely rychle strácejí stavební pud. Mám vyzkoušené na druhé včelnici, kde zlatobíl není a podletní pastva je slabá následující. Před 14 dny jsi naposledy vytočil a dodal včelám 5 kg cukru na roj. Po 14 dnech se rozhodneš, že jim dáš na zimu vystavět celý N MZS. Musíš tedy přidat 5kg cukru. Co se stane po dvou dnech odběru těchto zásob. Včely mi vystavěly jen jednu MZS, přitom zásoby nikde nepřibyly, zásoby jsem před tím dodal. Stalo se tedy to, že vystavěli jen jeden rámek na ješdnu 5KG dávku. Probudil jsem ale v nich jejich stavební pud. druhou dávku 5 kg cukru jsem přidal nyní v pondělí. Nyní jsem přišel ze včelnice a Celý N byl vystaven za 2 dny do plna. Včely jsou při chuti. Taak to dělám já. Včely umí dobře stavět i v podletí a dobře stavět, jen je to o něco dražší na cukru. Květnové oddělky mi vystavěly druhý N MZS a kmenová včelstva již zimuji na 3N na panenském díle. A spokojenost. Zdraví P.S

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 46048


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu