78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- R. Polášek (85.71.180.241) --- 2. 5. 2010
Re: Nátěr medometu
Každý trochu větší výrobce barev má nějaké svoje barvy atestované na přímý styk s potravinami a vhodné na medomet. Je třeba je jen na internetu najít nebo se výrobce nebo distributora zeptat. Bisil se používá hodně.
Rozhodující je potom pečlivé ostranění rzi a pečlivé odstranění vrstvy včelího vosku, který je unitř medometu z kontaků s rámky a s kontaktu s kousky vosku. Když se to pořádně neudělá, každá barva, i ta nejkvalitnější, vydrží takové dva roky. Než podrezne nebo než se začne loupat. Pokud se to očištění provede skutečně pořádně, tak prakticky každá barva vydrží v medometu stovky a tisíce hodin vytáčení či mytí, takže tak desítky let.
Teď už je ale na opravy medomedu spíše pozdě. Barvy sice zasychají během hodin, ale nějaké jednotky procent ředidel mají v sobě týdny až měsíce, takže medomet by se měl natírat po sezóně a měsíce větrat.
Jedině opravit s co nejmenším množstvím barvy nebo potažením roztaveným voskem největší průšvihy a po sezóně to odstranit a opravit pořádně.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 43936
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu