78278

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Pavel Zajicek (213.155.229.110) --- 11. 3. 2010
Re: otázky okolo výkluzu

Zdravim pane Bürgle,

na vcelnici jsem porovnaval ty osmicestne vykluzy s temi jednoduchymi dvoucestnymi ( asi 15 vcelstev). Mezidno s latek o tloustce do 10 mm s otvorem pro vykluz se vsune v podvecer mezi plodiste a mednik. Rano nasledujiciho dne pokud pouzivate materi mrizku, mate nastavek bez vcel. Zustava tak 10-15 vcel, vice jsem jich tam nemel.
Co se tyce vysky mezidna- u me je to pouhych 15-18 mm, vcely osirelost pociti. Zajimave u me bylo, ze podstatne lepsi odvceleni bylo u tech levnejsich mensich dvojcestnych vykluzu. Teplota plastu neni podle me problem, vcelstvo je vyhriva i pres 10 mm mezidno, teplo stoupa nahoru. Na vykluzy nedam dopustit.

PZ

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 42095


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu