78276

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Pavel Streit (78.136.186.239) --- 25. 1. 2010
Re: jiří

Když jim dáš matečník, než se včela vylíhne, vrátí ze snubních proletů, spáří se a než začne klást, tak to chvíli trvá. Oddělek ti mezitím zeslábne a ty jej musíš opět posílit z jiných kmenových včelstev, tím ale ta kmenová opět ve snůžce oslabuješ.Navíc nevíš,jaký genofon ji v okolí oplodnil, včelstva mohou mít negativní vlasnosti, je tam větší riziko
Když si koupíš matku oplodněnou z registr.chovu, budoucí včelstvo má velký předpoklad, že bude mít kvalitní vlastnosti, navíc matka klade hned, oddělek začne hned sílit a nemusíš na nic čekat, viz výše,nebo jej posilovat.
dobře porovnej obě možnosti, ať nejsi na jaře sklamaný, že ti něco nevyšlo.
Zdraví P.S

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 40239


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu