78252

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Polášek (83.208.54.27) --- 10. 9. 2009
Re: Krmení v Langstrothu

Na krmení 3.5 litrovými flaškami už je nejspíš pozdě. Noci jsou chladné a studený cukr včely budou brát déle než tři dny, takže se začne kazit. Je třeba krmit menšími objemy 1 - 3 litry a krmítky, které přivádějí malé množství cukru blízko k sezení včel nebo které se dají dobře uteplit, takže cukr včely svým teplem ohřívají a dávku vyberou do jednoho, dvou dnů. Já v září vezmu polonástavek cca 13 cm vysoký a na vrch přidělám připínáky muší pletivo. Na to další polonástevek a v něm izolaci. Pod síto dávám na rámky nad plod včelstva jakoukoliv plochou misku nebo misky o objemu do tří litrů s kousky suchých čistých klacků jako plováky. Třeba vaničky od masa nebo na ležato odříznuté tetrapacky třeba od mlíka nebo misky pod květináč. Včely ještě plodují a tak dokáží ten prostor určitým způsobem vyhřát a cukr odebírat cca do poloviny října podle počasí. Roztok do misek se nalévá přes síto. Včelkám se sice takhle pozdě takový volný prostor nelíbí a když je třeba pod síto jít, bývají hodně divoké, ale cukr zpracují a uloží.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 37690


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Míra.P (213.192.58.242) --- 10. 9. 2009
Re: Krmení v Langstrothu

Pro krmení v Langstrothu používám sklenice od okurek s obsahem tuším 1,7lt.Jsou nízké a baňaté.Do nástavku s výškou 19,5cm se v pohodě vejdou.Do víčka napíchám šídlem dírky a můžou se tam postavit třeba čtyři najednou.Kupujeme je v Lídlu asi za 33kč.Zdrojem na sklenice na krmení se mi stala školní kuchyně kde mají jak ty velké i se šroubovacím uzávěrem od švestkových kompotů tak i tyhle menší a rádi se jich zbavují.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 37691


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu