78290

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


KaJi (88.103.157.154) --- 7. 9. 2009
Re: Rovně bez mezistěnek

Pepino:
Jestli to fakt funguje a včelky nestaví divočinu křížem krážem, tak je to velký pokrok a všichni "pokrokoví" včelaři budou moct produkovat BIOMED bez použití mezistěnek
-------
Fungovat to funguje, ale BIOMED není o medu z divočiny, ale o certifikaci.

Logicky je jasné, že když včely dílo musí stavět z vyprodukovaného vosku - ne z dodaného v mezistěnách tak staví pomaleji, méně, má to větší nároky na energii atd.
Na tohle platí komentář z
http://fcelar.blogspot.com/2009/09/nove-nebo-pouzite-vceli-plasty.html

Tohle má podle mě význam když člověk přestane léčit klasicky a jde na KM. Tak se dostane rychleji k vlastnímu absolutně nekontaminovanému vosku.
Podle mě stačí proužek vosku nahoře a včely tam začnou taky stavět do "lajny". A taky záleží na výšce rámku. U vyššího to musí prokládat hotovými rámky, nbo mezistěnama, jinak si to včely v dolní části začnou "vlnit". U vyššího je dobré stejně drátkovat, nebo tam drátek po vyvářce nechat.
No a musí vzít v úvahu, že první nástavky budou nabouchané trubčinou, pokud už nebude mít dole alespoň několik nástavků po 2-3 rámcích s trubčinou - stavebních.

Na vcely.sk je spíše z tohoto pohledu zajímavý úl Warré. Spíš to odpovídá "komínu" než langstroth a jak říká přítel Volejník" " Včely mají rádi Komín". Je to stejný půdory jako Brenner, Kučera, atd. Pokud se budu v zimě nudit, přidělám k Brennerovi pár nástavků a rámků podle Warré.

Karel

Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 37655


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu