78290

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Jakub (95.82.132.25) --- 5. 9. 2009
Odkaz na youtube

Ahoj přátelé,co na to říkáte?

http://www.youtube.com/watch?v=16Z8Uo8ucmk&NR=1

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 37638


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Josef Křapka (77.237.138.69) --- 6. 9. 2009
Re: Odkaz na youtube

>Ahoj přátelé,co na to říkáte? Jakub <
----------------------------------------------------------
Copak my, ale co by tomu říkal L.L. Langstroth? "Chov" včel v neckách jsem již viděl. V jedné obci, která musela ustoupit budování socialismu a uhlí, na jedné staré půdě.
Odložené dřevěnné necky a na nich starý stůl, kterému chyběla noha. Je však skutečností, že plásty zde byly postaveny v architektuře včelám obviklé. Nebyly tak učesány. Takový "ležan" by byl jistě zajímavý i pro včelaře odkázaného na kolečkové křeslo.
zdravím JK

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 37640


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
Ivan Černý (213.220.223.24) --- 6. 9. 2009
Re: Odkaz na youtube

TBH, trámkový úl, čili medná kráva, je velmi pohodový způsob včelaření. Ne na výkon, ale na radost. Mohu říci, že právě medná kráva mě naučila naslouchat včelstvu snad nejvíce ze všeho. Doporučuji každému, aby si jednu zkusil, jsem si jist, že bude překvapený. A nezapomeňte na okénko - je to ideální úl pro exkurse a ukazování zákazníkům.

To video je z teplejších končin - viz ta větrací střecha na úlech. U nás stačí polystyrém pod víkem. Všimněte si na videu, jak jsou ty včely hodné. A to nejspíš nebudou Singery, ale vzhledem k těm jižnějším končinám bych se nedivil, kdyby v nich bylo trochu afrikanizované krve. V krávě jsou prostě včely hodné.

http://ovcsvpardubice.blog.cz/0709/medna-krava-aneb-jednoduseji-to-uz-nejde

http://ovcsvpardubice.blog.cz/0810/ivane-jedna-dalsi-medna-krava

Přeji pro začátek hodně odvahy a pak už jen radosti
Ivan

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 37647


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

         
Tomáš Heřman (e-mailem) --- 7. 9. 2009
Re: Odkaz na youtube


V krávě jsou prostě
> včely hodné.
>

Je to tak, nevim proc ale ano - krava nema zihadlo :-) Ani jednou jsem nepouzil v krave kurak, nedostal zihadlo, vlastne jedno kdyz jsem primackl vcelu. (zihadlo do prstu je slast :-)) )
Bud jsem mel obrovske stesti na matku kterou jsem do kravy vybral ( z meho chovu - ze serie cca 15 - u ostatnich matek v oddelcich jsou zihadla bezna - bez kuraku v nekterych obdobich nasledoval ostry start v hojnem poctu :-) ) nebo je to v necem jinem - treba v tom ze maji vse postaveno tak jak chteji, zadne dratky, diktat rozmeru apod. Asi hraje roli i pristup ze zadu, cili ne rovnou do hnizda.

Je docela pekne videt pres skla mohutny cerny hrozen vcel - je to velke zvire ty vcely :-) ( maji zatim vice vcel nez dila - alespon tak se to zda) Zkousel jsem hrozen pohladit, ani nezkusily vytahnout zihadlo.

Bohuzel jsem odflaknul nataveni pasku mezisten na tramky a tak mi uhnuly se stavbou, na jare potece med, jestli se poperou se zimou.

Takze doporucuju obecne pasky mezisten poctive v cele stycne plose prilepit voskem - spalil jsem se treba i v oplodnacku (lepil jsem v nekolika bodech s tim ze to staci) Nebo si mezistenu odpustit a udelat jen voskovou linku jako misto pro zacatek stavby. Ma fungovat treba i spejle nebo nejaka lista uprostred (aby nestavely z hrany loucek)

T.H.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 37654


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu